Във всяка държава програмата право се фокусира основно върху съответната правна система. Преподаването се осъществява чрез комбинация от лекции, семинари, групова работа, презентации, дискусии в клас, „сесии за размисъл“ и практическо обучение по право в съдебна зала, което помага на студентите да овладеят важни правни умения като изследвания и анализи, публично говорене, и формиране на аргументи. Типична учебна програма включва изучаване на основните теории и принципи на закона като Правосъдие, Договорно право, Граждански права и Обществен договор между гражданин и правителство. Задължителни или допълнителни модули могат да бъдат и Медийно право, Наследствено право, Наказателно право, Корпоративно право, Имиграционно право, Данъчно право, Военно право и други.
Какво се учи?
Какво можеш да работиш след това?
Корпорации, застрахователни дружества, консултантски фирми и здравни институции често търсят експертната услуга на юристи, завършили бакалавърска степен по правни науки. Освен в подобни организации, те могат да работят в адвокатски кантори като параюрист, правен асистент и правен администратор. Други възможности има в наказателното правосъдие, правоприлагането и киберсигурността с длъжности като поправителен служител, полицай, следовател и детектив.
Повечето студенти, които добиват магистърска степен по право в чужбина, го правят с намерението да станат адвокати като част от фирма или с индивидуална практика. Мнозина се придвижват нагоре в йерархията в своята кантора до ниво партньор. Други се реализират като съдии на различни нива, прокурори, нотариуси, юрисконсулти, правни съветници, политици и др.